Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galatasaray haberleri Bölüm Kuralları
1.Öncelikle spor forumunda bilgi paylaşımı ve yorum yazmak için bulunan tüm üyeler birbirlerine mensubu olduğu takımlar ve gönül bağı ile bağlandığı renkler hususunda sevmeseler dahi saygı duymak zorundadırlar.

2.Takımların, takım sembollerinin, kulüp başkanlarının veya futbolcuların isimleri, hal ve hareketlerinin, söz ve söylemlerinin, jest ve mimiklerinin iması ve alay malzemesi olarak kullanılması yasaktır..

Takım isimleri ,lakapları,kısaltmaları veya başkanlarının bir takım özellikleri dalga geçme amaçlı kullanılamaz. Örnek: 6s ,7b, 8jk, cincon, jimnastikçiler (jimnastikçiler, jimnastik kulubu ifadeleri yerine BJK veya Beşiktaş kullanılmalıdır), febe, beceke, gese, salçacılar, *****, fenerasyon, *********, cinconsaray, mevdiven, bolat, azize, bukalemunsporlular gibi kelimeler yanında,takımlar ve kişilere hitaben, sahtekar ezik, zavallı v.b gibi söylemlerde bulunmak yasaktır.Ekleme:hamsi kafalı,hamsibeyinli, kargalar, kediler, civcivler, hamsiler, kertenkeleler vs vs..

3.Üyelerin birbirleri ile tartışırken kullandıkları ve Türk Dil Kurumu'na göre argo kelimeler olarak nitelendirilen bunun yanı sıra gündelik hayatta da argo manada kullanılan kelimelerin kullanımı birebir tartışmalarda tansiyonun yükselmesine sebebiyet verdiğinden dolayı kesinlikle yasaktır.

4.Koymak, geçirmek, kaktırmak, takmak vb argo sözler yanı sıra , toplumda kullanılan deyimler ve atasözleri kişileri ve kurumları küçük düşürme amaçlı kullanılamaz. Örnek: İt ürür kervan yürür.

Hakaret, küfür ve kötü sözleri sansürleyip yazmanın , anlatılmak istenen şeyi yazmaktan bir farkı yoktur. Örnek: i..e

5.Kurallara aykırı yazışmalarda bulunduğuna kanaat getirdiğiniz linkleri, ilgili mesajı yazan üyeye aynı şekilde cevap vermek yerine yöneticilere rapor yoluyla bildiriniz.

6.Kişiye veya takımlara yapılan hareketlere karşın aynı şekilde hakaretle cevap veren üyeler aynı yaptırımla karşı karşıya kalacaklardır.

Kişiye veya bir gruba özel olarak açılan olumsuz içerikli başlıklara her ne suretle olursa olsun izin verilmeyecektir.

7.Forum yöneticileri 24 saat online olamayacakları gibi, forumda açılan her başlıkta yazan yorumları satır satır takip edemeyebilirler. Bu ve bunun gibi durumlarda forum düzeninin sağlanması konusunda üyelerin gözden kaçan konuları yöneticilere bildirmeleri forum temiz paylaşım açısından çok önemlidir.

8.İnternet uçsuz bucaksız bir kaynaktır. Bu kaynaktan alıp buraya taşıdığınız yazılar sizin sorumluluğunuzdadır. Yazdığınız bir yazıdan ceza alıp ben alıntılamıştım demek kabul edilebilir değildir. Ayrıca kaynak belirtilen haber başlıkları ve içerikleri, kaynakta nasılsa öyle olmalıdır. Kaynakta olduğundan farklı başlıklar veya içerikler yazmak yasaktır. 

9.Yöneticiler kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiplerdir. Ayrıca gereğinden fazla uzayan veya amacından sapan konular kapatılabilir. Forum kurallarına uymayan üyeler Adminler tarafından uyarılır, tekrarında foruma yazmaları yasaklanır ve üyelikleri iptal edilir.

10.Spor forumunu ilgilendirmeyen özellikle siyasi konular başta olmak üzere , din dil ırk renk ayrımcılığı yapan, spor klupleri üzerinden başlık açarak siyasi ve etnik propaganda yapmaya çalışan üyelere kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir.

11.Yöneticileri birilerini emsal göstererek, şu kişi şunu demişti o ceza almamıştı, ben bunu dedim bunda cezalık ne var ben ceza aldım tarzındaki kişisel tartışmalar kesinlikle yasaktır.

12.Şikeci fener , yılların şikecisi galatasaray,,teşvikçi beşiktaş-trabzon,hatır şikecileri, şikeciler, şaibelerin takımı ve benzeri kelimelerin kullanılması ceza sebebidir Alıntı yaparak kullanmakta ceza sebebidir... Suçları kesinleşmiş olsa bile şikeci deyip karşılığında başka üyelerden aynı ifadeleri kendi takımınızada aynı kelimeler kullanılarak kavga ortamı doğuracağı için yazılmasına izin verilmeyecektir.
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Ara
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping